Du-te înapoi
Construcții
Arată originalul

Frame maker

Construcții

Normă întreagă

NLNetherlands, 's-Hertogenbosch

Urgent

500.00 up to 700.00EUR

Pe săptămână (Net)

V0521098

19+ Vizualizări

Descriere

Our client is looking for new member of team of frame makers.

Cerințe

  •  Ability to read schematics, blueprints, and other technical documents and drawings
  •  English or Dutch language skills in conversational level
  • Minimum 3+ years work experience as a concrete laborer or mason.
  • Ability to kneel or stand for long periods.
  • Ability to lift heavy materials and work long hours.

Responsabilități

As a Framer, you will generally work on residential and commercial sites with other framers and carpenters. The job is physically demanding – you may have to work with power tools, lift heavy materials and kneel or crouch for long periods of time. You may also have to make quick mental calculations.

  • Selecting, measuring and marking materials for exterior doors and windows, foundations, floors, walls and roofs
  • Cutting and shaping materials and joining them with nails, screws, bolts or glue
  • Developing work plans
  • Reading and interpreting blueprints

Ce oferim

  • Long term cooperation
  • Accommodation can be provided
  • Tools can be provided
  • Transport can be provided
  • Competitive salary rate
  • Travel costs compensation

Cuvinte-cheie

Informații salariale

Tipul locului de munca Salariu
Normă întreagă 500.00-700.00 EUR Pe săptămână (Net)

Informații suplimentare

Tipul locului de munca

Nivel

Junior

Poziții disponibile

5

Ore pe săptămână

40-60

Vizualizări

19

Zile lucrătoare

Beneficii furnizate

Cazare

Da

Ustensile

Da

Car

Da

Asigurare de sănătate

Da

Detalii locație

Bazat pe

Mai multe locații

Locație

Netherlands, 's-Hertogenbosch

Creat 3 Cu luni în urmă

Despre Zutzu HR services

Domeniul companiei

Resurse Umane și Personal

Dimensiune

100+ angajați

Tipul Companiei

Întreprindere de mari dimensiuni

Alte oferte ale Zutzu HR services

Industrial insulator

500.00 - 650.00 EUR Pe săptămână Netherlands, Rotterdam

We are looking for Industrial Insulators for several plants in the Petrochemical Industry.

Urgent

High pressure machine cleaner

500.00 - 650.00 EUR Pe săptămână Netherlands, Amsterdam

Our client is looking for experienced cleaner in Amsterdam, Netherlands.

Urgent
Europe flag

Mig/Mag Welder

We are looking for experienced aluminium welder for our client for a long term cooperation.Our client focuses on work in shipbuilding.

Urgent
Europe flag
Mai multe posturi vacante ale companiei

Posturi vacante în Netherlands

Cauți posturi vacante în Netherlands? Apasă pe Află mai multe pentru a vizualiza 13596+ mai multe oferte.

Adaugă comentariu

profile picture
Cunoaște-ți valoarea! Solicită o consultație gratuită acum.
Află acum
Abonează-te la newsletter-ul Zutzu pentru a primi articole utile din industrie și multe altele
Abonează-te acum

Căutari recente

Vizualizări recente